У Світовому банку розповіли про способи введення накопичувальних пенсій в Україні

Накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні може бути впроваджений за рахунок перерозподілу витрат між роботодавцем, працівником і урядом без впливу на поточні надходження Пенсійного фонду.

Так вважає віце-президентка Світового банку (СБ) у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вважаємо, що впровадження накопичувального компонента не повинне здійснюватися за рахунок нинішніх пенсіонерів або майбутніх платників податків. Тому в разі прийняття рішення про подальший рух до впровадження накопичувальних пенсій у суспільстві має бути відкрита і прозора дискусія щодо фінансування такого нового інструменту", - сказала Б'єрде.

"Це може, наприклад, відбуватися через певну форму розподілу витрат між роботодавцем, співробітником і урядом, без впливу на поточні надходження Пенсійного фонду", - додала вона.

Анна Б'єрде також наголосила, що є інше важливе завдання - необхідність переглянути витрати Пенсійного фонду, які фактично здійснюються за рахунок державних пільг і гарантій, але не завжди є частиною пенсійних зобов'язань.

"Насправді об'єднання різних грошових виплат і надбавок, що фінансуються із загального бюджету, в чітку й універсальну програму базових пенсій, яка доповнює основну схему страхування, значною мірою вирішило би проблеми дефіциту ПФ", - зазначила віце-президентка СБ.