У Львові представили портрети відомих єврейських жінок міста

На вулиці Братів Рогатинців у Львові відкрили виставку «Єврейські жіночі образи довоєнного Львова». Проєкт презентували в межах відзначення Європейських днів єврейської культури та спадщини.

Авторками виставки є активістки Наталія Толок і Ольга Купчинська-Лідовська. Жінки оформили фото 8 єврейських жінок, які народилися, жили, працювали, творили в місті Львові або ж були певним чином тісно пов’язані із ним. Це і відомі лікарки, і актриси, і винахідниці, і науковиці, й інші жінки, роль та значення яких є важливими для нашої історії.

Усі фотографії оформлені у спеціальні рамки. Біля кожної світлини є біографія героїні та її внесок у світову історію. Зокрема на виставці є фото Луції Фрей - відомої лікарки, однієї з перших жінок-неврологів у світі, яка описала неврологічний синдром, що був названий на її честь. Не менш цікавою є Хеді Ламарр – видатна кіноактриса і винахідниця, яка під час війни запатентувала технологію стрибаючих частот для радіокерованих торпед, що лежить в основі всіх сучасних бездротових технологій (Wi-Fi, Bluetooth і ін.).

У майбутньому автори виставки планують створити календар із зображеннями учасниць та їхніми унікальними історіями.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, "День"