МЕНЮ

Польща не хоче бути у сфері впливу РФ, - Дуда

13 червня, 2019 - 13:58

Польща хотіла б, щоб Росія була другом, але останнім часом Москва знову показує своє імперське обличчя. А ми не хочемо бути в російські сфері впливу, заявив польський лідер Анджей Дуда на спільній прес-конференції з президентом США у Білому домі.

“Ми хотіли б, щоб Росія була нашим другом, але, на жаль, Росія знову показує дуже неприємне для нас імперське обличчя, а ми не хочемо бути в російські сфері впливу”, - наголосив Дуда, передає Укрінформ.

Він висловив задоволення з приводу того, що на території Польщі перебувають військові підрозділи США та інших країн НАТО. І зауважив, що Польща в політичному сенсі зараз є частиною Заходу, а в культурному розумінні завжди була нею.

Дуда нагадав, що Росія хотіла окупувати Польщу. І те, що Москві не вдалося в 1918 році, вона, на жаль, зробила в 1939-му. Після чого країна на десятиліття опинилася в зоні російського впливу.

Президент Польщі підкреслив, що Росія зараз знову демонструє свою агресивну сутність, - це, зокрема проявилася в агресії проти Грузії в 2008 р. та України в 2014 р.