Živa Award: Львівський Музей Франка отримав першу міжнародну нагороду

Ідеться про спеціальну відзнаку «За лідерство» Міжнародної музейної премії  Živa Award -2020, що присуджується Міжнародним фондом «Форум слов’янських культур» та Європейською музейною академією з 2014 року.

«Це престижний щорічний конкурс на найкращий музей та найкращий об’єкт культурної й природної спадщини слов’янських країн, що має міжнародне значення і загальне фахове визнання в сфері охорони та популяризації культурної спадщини і музейної справи», – розповіли «Дню» в Музеї Франка. І додали, що Дім Франка за фактом отримав премію 2020 року, проте через пандемію її вручення стало можливим лише тепер. 

Церемонія нагородження відбулася вчора, 12 січня, у Белграді (столиці Сербії).

Участь у ній взяли директор Музею Франка Богдан Тихолоз, два його заступники  та головний зберігач фондів.

«Дім Франка – живий динамічний музей, команді якого не сидиться на місці, і вона активно промує постать свого «головного героя» – Івана Франка – й українську культуру за кордоном, – писав учора у соціальних мережах директор Дому Франка Богдан Тихолоз. – Гідним наслідком міжнародної діяльності музею стало його міжнародне визнання. Премія Živa Award – одна з найпрестижніших в музейному світі Європи. Її переможців визначає авторитетне міжнародне журі з найкращих експертів галузі. Тож відзнака «За лідерство» для нашої команди – не стільки свідчення продуктивності нашої спільної праці, а передусім стимул до подальших звершень. Жива, на честь якої названа премія, – це слов’янська богиня життя. А Дім Франка – живий музей, де життя вирує. І вируватиме далі. Далі буде. Але не без нас!».

Загалом на відзнаки претендували 22 музеї – з Білорусі, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії, Польщі, Росії ,Сербії, Словенії, України, Хорватії, Чехії, Чорногорії. (Єдиним номінантом з України був Дім Франка).

У Музеї Франка розповідають також, що Дім Франка є третім з українських музеїв, що номінований на премію Živa за всю її історію, і першим, якому вдалося увійти до переліку переможців.
З чим «День» Дім Франка і вітає.

Є перша міжнародна відзнака. Хай буде не остання. Так тримати!

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Фото з ФБ-сторінки Музею Франка.