Світовий банк ухвалив виділення Україні $ 300 млн кредиту на боротьбу з коронавірусом

Рада виконавчих директорів Світового банку (СБ) в ніч на суботу прийняла рішення про надання Україні позики $ 300 млн для Другого додаткового фінансування, спрямованого на подолання наслідків пандемії COVID-19, до проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Заходи соціального захисту, на забезпечення реалізації яких надається нова позика, допоможуть уряду України профінансувати програми соціальної допомоги з метою уберегти близько 1 млн українців від потрапляння за межу бідності", - наводяться в релізі банку слова його регіонального директора у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова і Україна) Арупа Банерджі.

За його словами, підтримка, яка надається Україні Світовим банком для захисту малозабезпечених громадян, які серйозно постраждали в результаті спалаху COVID-19, є потужною протидією бідності.

СБ нагадує, що рішення про перше додаткове фінансування за зазначеним вище проектом у розмірі $ 150 млн було прийнято 30 квітня цього року.

За прогнозами банку, через наслідки пандемії рівень бідності в Україні може вирости на 4 процентних пункти, досягнувши до кінця 2020 року близько 23%.

Його експерти наголошують, що криза через пандемію COVID-19 вимагає введення в країні оперативних заходів реагування на надзвичайну ситуацію та надання громадянам екстреної грошової допомоги. Він також виявив потребу в зміцненні інфраструктури соціального захисту і розвитку систем, здатних забезпечити здійснення виплат населенню в умовах кризи.

"Виділені кошти допоможуть Україні профінансувати нагальні заходи в сфері соціального захисту щодо подолання наслідків пандемії COVID-19, які передбачають екстрені грошові виплати тим громадянам і домогосподарствам, які втратили роботу або джерела доходу в результаті пандемії", - наголошується в повідомленні.

Друге додаткове фінансування підтримає введення системи призначення соціальної допомоги в режимі онлайн і розширення системи виплат соціальних допомог та пенсій шляхом прямих грошових переказів через банківські рахунки. Виплати сім'ям з низьким рівнем доходу будуть здійснюватися за чинною програмою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, уточнив СБ.

Крім того, позика підтримає зміцнення системи соціального захисту в Україні в наступні роки. За оцінками банку, 60% громадян України, які перебувають на межі бідності через економічні наслідків спалаху COVID-19, поки не є одержувачами соціальної допомоги за однією з чинних програм соціального захисту.

Проект "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", впровадження якого триває в Україні ($ 750 млн, включно з двома додатковими фінансуваннями), підтримує реалізацію реформ, спрямованих на зниження рівня бідності, сприяє здійсненню державної політики, покликаної захистити нужденних громадян, і впровадженню програм планомірного виведення сімей зі стану бідності.