У багатьох ізраїльських паломників після повернення з України виявили Covid-19

За вихідні 11-12 вересня у майже півтори тисячі ізраїльтян після повернення з України виявили коронавірус. Чимало громадян цієї країни 6-8 вересня відвідували Умань, де святкували Рош га-Шана.

Про це пише ізраїльська газета Haaretz, повідомило "Громадське".

Так, за вихідні в Ізраїль повернулися 1 713 людей, які отримали позитивний тест на коронавірус. З них 1 439 випадків було у людей, які повернулися з України.

Крім того, понад 200 ізраїльтян після повернення з паломництва в Україні намагалися використати підробний тест на коронавірус. У декого з них зрештою виявили цю інфекцію.

За даними Нацполіції, цьогоріч до Умані здійснили паломництво понад 30 тисяч людей. Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — приїздять до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем. Цьогоріч це було 6-8 вересня.

Хасиди вважають своїм обов'язком хоча б раз у житті побувати на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, наступний рік буде щасливим для них.

Через релігійні святкування в Ізраїлі знову почала зростати кількість випадків коронавірусу. Хоча ще наприкінці серпня, коли в країні стала доступна третя доза вакцини, там ситуація покращувалася.

Однак кількість смертей від ускладнень захворювання продовжує скорочуватися й зараз. В Ізраїлі вже вакцинували понад 60% населення. Зокрема, майже три мільйони людей уже отримали третю дозу препарату.

З початку пандемії у цій 9-мільйонній країні виявили понад 1,1 мільйона випадків коронавірусу. 7,3 тисячі людей померли від ускладнень захворювання.