МЕНЮ

У Вінниці відкрили відділення екстреної медичної допомоги для наймолодших пацієнтів

12 вересня, 2019 - 16:26

На базі Вінницької обласної дитячого лікарні відкрили сучасне відділення екстреної медичної допомоги, яке відповідає міжнародним стандартам. Тепер швидка допомога заїжджатиме прямо у приміщення медзакладу і доставлятиме пацієнта в оглядову з найменшим впливом зовнішніх факторів. Як повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, вартість реконструкції складає 16 мільйонів гривень. Виділили їх з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету.

«Реконструкція лікарні триває п’ять років. Прагнемо створити структуру, яка буде зручна для пацієнта. І організація відділення екстреної медичної допомоги одна зі складових. Тут надаватиметься вся невідкладна допомога в найкоротший термін. На території відділення розташовані чотири бокси, зала екстреної допомоги, хірургічна, чотири оглядових приміщень, чотири санвузли та туалети, пристосовані для дітей з інвалідністю. Також закупили сучасне обладнання», – сказав Сергій Моргунов.

Головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні Василь Паненко додав, що втілити цей масштабний проєкт вдалося завдяки синергії влади і громади.

І це лише перший крок у реструктуризації закладу, який має відповідати європейським стандартам.

«Лікарня має бути зручною для пацієнтів, адже наші клієнти – це діти. Усі вони потрапляють до закладу через приймальне відділення і завдання номер один полягало в тому, щоб створити підрозділ невідкладної допомоги, який працюватиме, як швейцарський годинник. Тобто в одному місці мало бути сконцентровано все необхідне для надання екстреної допомоги і для комфортних умов перебування пацієнтів», – відзначив Василь Паненко.

Він додав, що за останні 5 років вінницькі медики зуміли знизили показник смертності серед дитячого населення удвічі і останні три роки область утримує його на найнижчому рівні в Україні.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з Facebook-сторінки Сергія Моргунова