У Вінниці за співпраці з французами створюють агрохаб

Упродовж двох днів у Вінниці перебувала делегація із французького міста Діжон, регіону Бургундія Франш-Конте. Головним предметом зустрічей стали напрацювання щодо реалізації проєкту децентралізованого співробітництва. Одним із його напрямків є створення агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету. Агрохаб передбачає університетські обміни, наукове співробітництво, впровадження освітніх програм з підготовки спеціалістів з аграрного i агропромислового напрямків за участі університету Agrosup Діжон.

Як відзначив президент компанії BETEN Ingenierie Жан Рош карантин не став на заваді у продовженні співпраці і створенні агрохабу. Він нагадав, що реалізація проєкту розпочалася у 2019 році з візиту вінницької делегації до Франції, а саме у місто Діжон, де відбулося важливе спілкування у рамках кластеру VITAGORA.

«Під час візиту нам вдалося визначити основні напрямки роботи. Ми вирішили впровадити це співробітництво з Міністерством закордонних справ Франції та Посольством Франції в Україні. Прикро, що затрималося просування цього проєкту у зв’язку із рядом причин, пов’язаних з пандемією. Тепер ми можемо активно приступати до роботи», – зазначив Жан Рош.

Він додав, що в рамках підписаного меморандуму про співробітництво між університетами – Вінницьким національним аграрним університетом та університетом Agrosup (м. Діжон) передбачені спільні науково-дослідні проєкти, участь у міжнародних конференціях, програмах академічної мобільності, взаємообміни, стажування викладачів та студентів тощо. У рамках проєкту Вінницький національний аграрний університет планує поділитися дослідженнями з модернізації екологічної системи, а французька сторона – напрацюваннями у сфері органічного виробництва.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця