Янукович розпочав програму очищення влади

Президент України Віктор Янукович розпочав програму очищення президентської вертикалі від посадовців, які демонструють недбалість та байдужість до потреб і проблемних питань громадян.

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента Станіслав Скубашевський, повідомляє прес-служба Глави держави.

"Головні завдання, які Президент ставить усім керівникам місцевих органів виконавчої влади, - це увага до життя громад, належне ставлення до потреб кожного мешканця, вирішення проблем життєдіяльності територій та створення комфортних умов для проживання. Проте не всі посадовці почули цю вимогу, а ті, хто почули, не дослухалися. Тому Віктор Янукович доручив провести перевірки районів, на керівництво яких найбільше скаржаться громадяни, і в разі підтвердження інформації та неналежного рівня роботи керівників на місцях - ухвалити принципові кадрові рішення", - відзначив Скубашевський.

За його словами, з урахуванням скарг людей та соціально-економічних показників на місцях були визначені райдержадміністрації, діяльність керівництва яких потребувала додаткового вивчення. До цих районів були направлені перевірки Головного контрольного управління АП, які виявили випадки недбалого ставлення чиновників до своїх безпосередніх обов'язків та виконання поставлених Главою держави завдань.

"У результаті перевірок за неналежне виконання службових обов'язків відповідно до пункту 6 частини 1 статті 30 Закону України "Про державну службу" звільнені керівники двох районних держадміністрацій", - нагадав Скубашевський.

Зокрема, колишній голова Вільшанської РДА Кіровоградської області Геннадій Іванов допустив порушення Присяги державного службовця та мав серйозні недоліки у роботі. Заступник глави АП додав, що колишній голова Чернігівської РДА Запорізької області Аркадій Брус також не спромігся забезпечити належне виконання завдань щодо покращення соціально-економічного стану району.

"Президент готовий надати всі можливості для ефективної роботи тим, хто готовий взяти на себе відповідальність за життя району, міста чи області. Водночас Глава держави не допустить, щоб проблеми громадян на місцях ігнорувалися, а скарги лишалися без належного реагування місцевої влади", - наголосив Станіслав Скубашевський.

У рамках ініційованої Президентом програми контролю, перевірки роботи місцевих керівників проводитимуться періодично (орієнтовно - раз на квартал), за їх результатами ухвалюватимуться кадрові рішення.

Довідка. За 2010-2011 роки до кримінальної відповідальності були притягнуті 10 із 502 голів РДА. Посадовців, стосовно яких порушено кримінальні справи, звільнено із займаних посад.  

Джерело: Укрінформ