Якщо в країні є свобода слова, то хай посли говорять, що вони хочуть, — Анджей Бжезінські

«Зважаючи на нашу зацікавленість ще до кінця цього року підписати Угоду про асоціацію, на мою думку, можна було вибрати непублічну форму доведення стурбованості української сторони до європейських чиновників», — сказав у коментарі «Дню» екс-глава МЗС Володимир Огризко.

Як помітно з останніх подій та заяв у ЗМІ, між Києвом і Брюсселем після торічного шпигунського назріває дипломатичний скандал. Якщо раніше скандал спровокувала СБУ, то цього разу — українське МЗС, яке вважає, що заяви Посла ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри не відповідають тому, що можуть дозволити собі дипломати.

Тим часом в Європейському Союзі вважають невиправданими й необґрунтованими «напади» Міністерства закордонних справ України на порядність і професіоналізм Посла ЄС в Україні. Про це учора заявила речниця поважного представника ЄС у справах зовнішніх відносин та безпекової політики Кетрін Ештон Майя Кочіянчич, повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

То чи потрібен Києву ще один скандал з ЄС, тим більше на тлі дипломатичної сварки між Білоруссю і Євросоюзом, а також зацікавленості України в якнайшвидшій євроінтеграції?

Головний редактор «Нової Східної Європи» Анджей Бжезінські, коментуючи ситуацію щодо Посла ЄС в Україні, сказав «Дню»: «Мені здається, якщо в країні є свобода слова, то хай посли говорять, що вони хочуть. На мою думку, посол не говорив якихось неправильних речей, мабуть, лише радив українцям, як рухатися до Європи. У цьому я не бачу нічого поганого чи небезпечного… було б дуже недобре, якби Україна більше нагадувала Білорусь, ніж інші нормальні країни. Було б добре, якби українська влада подумала, як треба ставитися до послів ЄС, але не треба брати прикладу з пана Лукашенка».

Детальніше читайте у завтрашньому номері «Дня».

Джерело: «День»