Відкладення візиту Януковича до Брюсселя ускладнить переговори про асоціацію - євродепутат

Перенесення візиту Президента Віктора Януковича до Брюсселя матиме негативні наслідки на завершення переговорного процесу щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом. Про це йдеться у переданій УКРІНФОРМу заяві депутата Європейського парламенту, доповідача з питання створення зони вільної торгівлі з Україною Павла Залевського (Польща, політична група Європейських народних партій).

"Українська влада не розуміє, наскільки негативний політичний процес може початися після перенесення візиту. Це не повинно означати кінець надії підписати Угоду про асоціацію цього року. Однак очевидно, що зменшилися шанси швидко закрити цю справу. В Європейському Союзі з'являються голоси, аби поставити у залежність формальне закінчення переговорів та парафування Угоди про асоціацію від звільнення Юлії Тимошенко", - наголосив П.Залевський.

Водночас депутат зазначив, що європейські еліти не повинні розраховувати на негативний сценарій у розвитку відносин з Україною, оскільки це означатиме, що "Євросоюз погоджується на зміну Україною європейського напрямку на користь Росії, яка посилює свій тиск на неї".

"Дуже важливим є те, що ми маємо справу із ситуацією, коли Росія послідовно, упродовж багатьох місяців, використовує всі засоби, аби схилити Україну до членства в Митному союзі під своєю егідою. Якщо сьогодні представники Єврокомісії та країн-членів призупинять переговори з Україною, то це буде так, ніби той, хто виграє естафету, згубив паличку і навіть не намагався б її підняти, марнуючи натомість велику перевагу перед конкурентами", - сказав депутат.

За словами П.Залевського, якщо укладання Угоди про асоціацію буде відкладене на невизначене майбутнє, то це стане розчаруванням для українського суспільства, а також реальною втратою великих потенційних прибутків для Євросоюзу.

Як повідомляло агентство, запланований на 20 жовтня візит Президента України В.Януковича до Брюсселя та зустрічі з керівниками інституцій ЄС перенесені на пізніший термін.

Джерело: Укрінформ