В Італії сталися масові сутички з поліцією: постраждали 200 людей

У долині Суза на півночі Італії в ході зіткнень між поліцією і демонстрантами, які протестують проти будівництва високошвидкісної залізничної гілки, постраждало близько 200 осіб, в основному поліцейських, інформує Газета.ua Як повідомляє Agence France-Presse з посиланням на дані поліції, травми отримали щонайменше 188 служителів правопорядку і близько десятка учасників мітингу.

Заарештовано щонайменше п'ятеро людей.

За даними агентства, зіткнення тривали протягом всієї неділі, 3 липня. Поліція використовувала сльозоточивий газ, протестувальники - камені і пляшки із запальною сумішшю. Між іншим, невелика група демонстрантів спробувала взяти штурмом ділянку, на якій йдуть підготовчі роботи для прокладки тунелю.

Відзначається, що обличчя нападників були закриті масками.

Поліція поклала відповідальність за заворушення на лівих радикалів з Італії та інших європейських держав.

Організатори мітингу, у свою чергу, повідомили, що десятки тисяч громадян зібралися в долині, щоб мирно протестувати, однак невелика група відокремилася від мітингувальників і почала штурмувати закриту ділянку, де йде будівництво. Ця ділянка охороняли кілька сотень поліцейських.

Масові протести в долині Суза тривають з кінця червня. Зокрема, 27 червня в ході зіткнень постраждали 25 поліцейських і четверо демонстрантів.

Угоду про будівництво високошвидкісної залізничної гілки, яка зв'яже Париж і Мілан, було підписано між Італією та Францією ще в 2001 році. Роботи з будівництва 58-кілометрового тунелю (12 кілометрів з них пройдуть по італійській території) повинні початися в 2013 році. Здати нову залізничну гілку в експлуатацію планується до 2023 року.

Мешканці населених пунктів, розташованих в долині Суза, протестують проти будівництва, вважаючи, що воно завдасть серйозної шкоди екології регіону.

Джерело: Газета.ua