Українські політологи прогнозують "гарячу" парламентську осінь

Політологи загалом позитивно оцінюють роботу восьмої сесії Верховної Ради України і прогнозують "гарячу" парламентську осінь.

"На відміну від ситуації дворічної давності, коли не було стійкої парламентської більшості, тепер Верховна Рада працює стійко, результативно", - сказав директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко на прес-конференції у п'ятницю.

Зокрема, він відзначив той факт, що "за цю сесію не було парламентського мордобою". Водночас у роботі парламенту були й негативи.

"Триває стійка тенденція втрати парламентом представницьких функцій, коли парламент фактично перестав бути майданчиком пошуку суспільно-політичного консенсусу зі складних питань", - з іронією зазначив політолог.

Ще одним негативом у роботі парламенту, за його словами, є низька фракційна дисципліна, коли депутати не з'являються на засідання Верховної Ради, й замість них голосують інші парламентарії.

В.Фесенко вважає, що на Україну чекає "гаряча" парламентська осінь. Одним із ключових питань при цьому буде ухвалення закону про вибори народних депутатів.

Крім того, політолог не виключає, що може бути порушено питання про відставку уряду, якщо в Україні погіршиться соціальна ситуація.

При цьому він нагадав, що, згідно з чинною Конституцією, парламент не повинен формувати уряд, хоча затвердження кандидатури прем'єр-міністра належить до його функцій.

У свою чергу директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський зазначив, що в роботі парламенту були і позитивні моменти, і негативні. Зокрема, він позитивно оцінив той факт, що парламент зміг ухвалити низку потрібних законопроектів, зокрема пенсійну реформу.

На думку М.Погребинського, закон про пенсійну реформу необхідно було ухвалювати. "Я особисто вважаю, що немає іншого виходу", - заявив він.

Водночас експерт вважає, що наразі уряд має провести інформаційну кампанію з роз'яснення необхідності цієї реформи. Крім того, потрібно, щоб влада й забезпечені люди продемонстрували готовність розділити тягар реформи разом із соціально незахищеними верствами.

"Вони повинні поділитися, хоча б для того, щоб отримати шанс і далі заробляти гроші в цій країні, а не тікати з неї стрімголов", - додав М.Погребинський.

Джерело: Укрінформ