Українські дипломати пройшли стажування у Китаї

Четверо українських дипломатів із різних управлінь МЗС пройшли 2-місячне стажування у Китаї. Курс для 13 представників зовнішньополітичних відомств країн Євразії організували спільно міністерства закордонних справ та комерції КНР.

Професори столичних вузів, у тому числі дипакадемії, Пекінського університету, читали лекції з історії, культури, сучасної політичної та економічної ситуації у КНР, її зв'язків із зарубіжними країнами та міжнародними організаціями, державної інформаційної політики. Крім того, стажистам були проведені ознайомлювальні поїздки у провінції Хейлунцзян на півночі країни та Фуцзянь на південному сході, де гості зустрілися з керівниками канцелярій з зовнішніх зв'язків цих регіонів, відвідали ряд підприємств та фінансових установ.

У розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу, дипломати розповіли, що таке стажування допомагає краще зрозуміти зовнішньополітичні пріоритети Пекіна, його місце у системі світових дипломатичних координат, розібратися у мотивах та підходах країни до вирішення регіональних та глобальних проблем.

МЗС КНР спільно з іншими відомствами періодично запрошує на подібні курси представників різних країн та регіонів.

Джерело: Укрінформ