Україна скерувала в Демократичну Республіку Конго 105 миротворців

Сьогодні, 29 лютого, Міністерство оборони України скерувало 105 миротворців і чотири вертольоти в Демократичну Республіку Конго, інформує Корреспондент, посилаючись на  Українські новини. 

Як повідомили в одеському регіональному медіа-центрі Міноборони, урочистості з нагоди першого спрямування українських миротворців в ДР Конго (особового складу 18-го окремого вертолітного загону) відбулися у вівторок на базі 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил.

"У заході взяли участь командувач Сухопутними військами, генерал-полковник Геннадій Воробйов, командний склад Південного оперативного командування та 8-го армійського корпусу та ін", - розповіли в Міноборони. 

Воробйов висловив упевненість в тому, що новосформований вертолітний загін, перебуваючи у закордонному відрядженні, з честю виконає свій обов'язок і підтвердить авторитет України як надійного міжнародного партнера.

"Ви вирушаєте виконувати непросте завдання в Демократичну Республіку Конго. Це - перша миротворча місія українських військових у цій далекій африканській країні. Пам'ятайте, що успішне виконання вами завдань позитивно вплине на зміцнення міжнародного авторитету нашої держави", - сказав Воробйов.

Він додав, що майже за 20 років миротворчої діяльності України в 28 міжнародних місіях та операціях взяли участь понад 37 тис. українських військових.

Наголошується, що для захисту цивільного населення і встановлення порядку в ДР Конго розквартировані більш як 20 тисяч миротворців ООН.

Крім того, в Міноборони повідомили, що частина пілотів 18-го окремого вертолітного загону вже прибула в міжнародний аеропорт Ентеббе Республіки Уганда і провела там кілька пробних польотів.

"Військовослужбовці перевірили готовність гелікоптерів до перебазування в район виконання завдань - конголезьке місто Гома", - додали в Міноборони.

Нагадаємо, 10 лютого Міноборони почало скерування миротворців, а також майна і техніки, необхідних для дислокації 18-го окремого вертолітного загону для виконання завдань Місії ООН в Конго.

Наприкінці грудня Верховна Рада схвалила спрямування миротворчого контингенту для участі в місії ООН зі стабілізації ситуації в ДР Конго.

Згідно з рішенням Ради, миротворчий контингент пробуде в Конго до 30 червня 2012 року.

Відповідно до пояснювальної записки до проекту закону, ООН мотивувала своє прохання до України скерувати миротворців тим, що країна має відповідні можливості, а також у зв'язку з рішенням Індії в липні 2010 року відкликати 9 вертольотів зі складу свого миротворчого контингенту.

Ініціатор законопроекту - Президент Віктор Янукович.

Раніше ООН звернулася до України з проханням спрямувати миротворчий вертолітний загін у ДР Конго. 

Джерело: Корреспондент