Україна через дощі вже втратила мільйон тонн зерна

Гідрометеорологічний центр прогнозує втрати врожаю ранніх зернових 15-20% у Кіровоградській, Черкаській, Київській та Миколаївській областях. Про це на прес-конференції сказала начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«"На території Кіровоградської, Черкаської, окремих районів Київської, північних областей Миколаївської втрати врожаю зерна можуть досягти 15-20%», - сказала вона.

Вона пояснила, циклон що сформувався в останні 2 тижні над територією центральних областей викликав опади, кількість яких в окремих районах зазначених областей в 3 рази перевищила місячні норми.

Через надмірні опади, за оцінками метеостанцій, вилягання ранніх хлібів спостерігається на 20% посівних площ, в місцях найбільш інтенсивних опадів - до 40-60%.

Вона зазначила, що припинення діяльності циклону прогнозується 8-9 липня – до початку масового збирання ранніх зернових в центральних областях.

Начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру додала, що в цілому по Україні ранні зернові знаходяться в значно кращому стані, ніж це було на початок червня, коли вони були схильні до впливу посухи.

На питання про те, наскільки зниження врожаю в зазначених областях може вплинути на врожай в цілому по країні, Адаменко допустила, що прогнозований раніше Гідрометцентром обсяг у 42,5-43,5 млн тонн може бути знижений на 1 млн тонн, але більш точний прогноз буде дано 22 липня.

Як повідомлялося, за уточненими даними Гідрометцентру, урожай зернових культур в 2011 році складе 42,5-43,5 млн тонн (раніше прогнозувалося 44-45 млн тонн).

Гідрометцентр вважає сприятливим вплив сильних дощів, що пройшли в Україні на стан пізніх зернових та технічних сільськогосподарських культур і несприятливим - на дозрівання ранніх зернових і проведення збору врожаю.

Джерело: GIGAMIR