Тимошенко вважає висловлювання Януковича про дві державні мови передвиборчим прийомом

Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вважає висловлювання Президента Віктора Януковича про принципи врегулювання мовної політики передвиборчим прийомом.

Про це йдеться в заяві Тимошенко, поширеній її прес-службою:

"Щоразу напередодні виборів Янукович дістає цю ідею зі своєї комори обіцянок, обтрушує її від нафталіну і нав'язує частині країни ... Я про двомовність: "свіжої", "нової", а головне - дуже актуальної для сучасної України ідеї Януковича надати російській мові статус другої державної. Ніби й немає в Україні інших турбот, ніби всі інші проблеми людей новою владою давно і якісно виконані ...

Для мене очевидно, що чергова обіцянка Януковича свідчить лише про одне - про наближення парламентських виборів, на яких команді "проффесіоналів" буде просто нічого запропонувати людям. Саме тому в хід йде улюблений прийом політтехнологів: посварити людей, розділити народ, зіштовхнути лобами правобережну і лівобережну Україну.

І мені дуже боляче спостерігати із-за ґрат Качанівської колонії, що розмінною монетою для обдурювання людей знову стає мова. Наша багата, красива, така древня і така сучасна, мова Тараса Шевченка та Ліни Костенко, Івана Франка та Юрія Андруховича ... Мова, яка є основою самоідентифікації нації, тим цементом, який скріплює всіх людей в один-єдиний - український! - Народ.

Я звертаюся до всіх патріотів, яких обурила ініціатива Януковича: разом з моєю політичною командою робіть все, що вам під силу, щоб розтлумачити людям, навіщо ця влада окупантів вкидає в суспільство ідею двомовності. Розкажіть, що це штучне роздування неіснуючої проблеми, передвиборча обіцянка, покликана змусити людей обговорювати саме її, а не мегакорупцією у владі, розвал економіки, обкрадання простих громадян.

Ми не повинні допустити, щоб Янукович з його бандою знову пройшов до парламенту, цинічно використавши технології в делікатному, чутливому, а для багатьох з нас - святому питанні мови.

І єдиною розрадою в цій ситуації для нас може бути тільки те, що хронічне невиконання обіцяного - це єдиний пункт програми, який виконується Президентом і партією влади бездоганно.

А чиновникам, яких так хвилює питання двомовності в Україні, можу порадити тільки одне - вивчіть українську!".

Як повідомлялося, Янукович заявив про намір зробити російську мову другою державною в Україні.

Лідер ВО Свобода Олег Тягнибок розцінює заяви Януковича як "здачу державного суверенітету і незалежності".

Джерело: Корреспондент