Справу проти Тимошенко по Криворіжсталі відновлено

Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення Окружного адміністративного суду столиці про відхилення позову екс-глави Фонду державного майна Валентин Семенюк-Самсоненко до колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко відносно незаконності її розпорядження ФДМУ підписати додаткову угоду до договору купівлі-продажу Криворіжсталі. Про це повідомила Семенюк-Самсоненко, інформує ЛІГАБізнесІнформ

 Як передає УНІАН, за її словами, відповідне рішення апеляційний суд прийняв 7 липня. Семенюк-Самсоненко також відмітила, що, згідно з рішенням суду, справи по незаконності змін умов купівлі-продажу об'єкта і про перевищення посадових повноважень Тімошенко як прем'єр-міністра повинні бути об'єднані. "Апеляційним судом все об'єднується - незаконна зміна умов і перевищення посадових повноважень прем'єр-міністра", - заявила вона.

 Нагадаємо, 11 жовтня 2010 року Окружний адміністративний суд Києва відхилив позов екс-глави Фонду державного майна України Семенюк-Самсоненко до колишнього прем'єр-міністра Тімошенко відносно незаконності її розпорядження ФДМУ підписати додаткову угоду до договору купівлі-продажу Криворіжсталі.

По неофіційній інформації, суд обгрунтував своє рішення закінченням терміну позовної давності, який по даному позову становив 6 місяців.

 Семенюк-Самсоненко, що подала позов 26 квітня 2010 року, оскаржувала доручення Тімошенко N169 від 24 жовтня 2008 року. Також Семенюк-Самсоненко в своєму позові оскаржувала законність дій ФДМУ по внесенню змін в договір купівлі-продажу Криворіжсталі.

 Суд розділив позов Семенюк-Самсоненко на дві частини, виділивши позов до ФДМУ в окреме виробництво.

Компанія Mittal Steel Germany GmbH (Німеччина) в кінці жовтня 2005 року придбала 93,02% пакету акцій Криворіжсталі. 28 жовтня 2005 року. Фонд держмайна України і Mittal Steel Germany GMBH підписали договір купівлі-продажу, яким передбачена велика соціально-екологічна програма.

 У 2006 р. компанія Mittal Steel повідомила про злиття з компанією Arcelor. Сьогодні ArcelorMittal є світовим лідером металургійної галузі, працює в понад, ніж 60 країнах світу. Корпорація зареєстрована в 2007 році

 "АрселорМіталл Кривий Ріг" є найбільшим виробником металлопродукции в Україні. Спеціалізується на виробництві сталі, готового прокату, чавуну, агломерату і інших видів металургійної продукції. До 90% продукції комбінат постачає на експорт.

 Фонд державного майна України і АрселорМіталл Кривий Ріг в травні 2009 року узгодили зміни до договору купівлі-продажу госпакета Криворіжсталі в частині виконання інвестеційних забов'язань.

 По запевненнях в той час виконуючого обов'язки голови Фонду держмайна Дмитра Парфененко, власник підприємства погодився в повному об'ємі забезпечити виконання всього блоку соціальних зобов'язань, передбачених договором, включаючи збереження штатної чисельності, своєчасну виплату заробітної плати. Крім того, відповідно до спільного рішення трудового колективу і власника, термін дії соціальних зобов'язань продовжений до 2011 року включно. Виконуючий обов'язки голови ФДМУ також відмітив, що терміни виконання деяких інших інвестеційних забов'язань будуть відкладені на час дії форс-мажорних обставин, які передбачені договором купівлі-продажу.

 Семенюк-Самсоненко вважає, що розпорядження прем'єр-міністра Тімошенко Фонду державного майна України внести зміни в договір NКПП-497 про купівлю-продаж пакету акцій Криворіжсталі порушує закони України "Про управління об'єктами державної власності" і "Про приватизацію державного майна", а також вимоги ст. 8, ч.2 ст. 19 і ч.3 ст. 113 Конституції України.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ