Швейцарія заморозила грошові активи керівництва Сирії

Швейцарський уряд заморозив 27 мільйонів франків (31,8 мільйона доларів) фінансових активів, пов'язаних з вищим керівництвом Сирії і розміщених на території Швейцарії. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на прес-секретаря державного секретаріату з питань економіки Швейцарії Антьє Берчі.

Вона підтвердила повідомлення місцевих ЗМІ про те, що ці заходи були вжиті у рамках нових санкцій, які Євросоюз застосував стосовно президента Сирії Башара Асада і 22 інших вищих посадовців.

Зараз у Швейцарії також заморожені активи, які належать режиму лівійського лідера Муамара Каддафі, на суму близько 767 мільйонів доларів, а також близько 484 мільйонів доларів екс-президента Єгипту Хосні Мубарака і 70 мільйонів екс-глави Тунісу Зін аль-Абідіна бен Алі.

Новий пакет санкцій Євросоюзу відносно керівництва Сирії набув чинності 24 червня. Новий пакет санкцій розширює так звані "обмежувальні заходи". У список включено чотири сирійські компанії, пов'язані з силовими структурами країни, а також посадовці, які, на думку ЄС, несуть відповідальність за застосування насильства проти мирного населення. Серед них - двоюрідні брати президента Сирії. Їм заборонений в'їзд до країн ЄС, а їх фінансові активи на території співтовариства заморожені.

Заворушення у Сирії почалися у середині березня. За даними опозиції і правозахисників, з початку антиурядових виступів в країні загинуло більше 1,2 тисяч чоловік.

Джерело: "Тиждень"