С. Ківалов заявив, що справа Тимошенко не згадується у висновках Венеціанської комісії

Справа Тимошенко жодним чином не згадується у висновках Венеціанської комісії. Про це з парламентської трибуни заявив голова Комітету ВР з питань правосуддя, нардеп від Партії регіонів Сергій Ківалов, який 15 жовтня виступав на засіданні Європейської Комісії "За демократію через право", повідомляють кореспонденти УКРІНФОРМу, .

"У пресі прозвучала неправдива інформація, що у висновках Венеціанської комісії була зроблена оцінка щодо справи Юлії Тимошенко. Я з усією відповідальністю заявляю, що в оприлюдненому тексті цього висновку жодним словом не згадується ні справа Тимошенко, ні Печерський суд, ні суддя Кірєєв", - підкреслив депутат.

За його словами, головна дискусія членів Венеціанської комісії точилася навколо законопроекту про вибори народних депутатів України, зокрема, щодо пропозиції запровадження змішаної системи виборів, підвищення прохідного бар'єру до 5%, заборони балотуватися виборчим блокам та обов'язкового депозиту для реєстрації кандидатів. При цьому нардеп підкреслив, що у Венеціанській комісії визнають: виборча система є суверенним правом кожної держави, а тому Україна має право обирати будь-яку демократичну виборчу систему, в тому числі й змішану.

"Ця система є не українським, а західноєвропейським винаходом і застосовується у Великобританії, а в модифікованій формі - в Німеччині, Італії , Угорщині та інших демократичних державах", - зазначив Сергій Ківалов.

Джерело: Укрінформ