Російські ЗМІ дізналися про перекидання 6 тисяч омонівців у Москву

З 3 по 9 березня в Москві перебуватимуть шість тисяч бійців регіональних ОМОНів, пише "Новая газета".

Їхнє завдання - допомогти московським колегам у "фізичному недопущенні й припиненні проведення несанкціонованих владою публічних заходів". За інформацією газети, вони прибудуть до російської столиці вже найближчим часом.

За неофіційними даними, загальна кількість омонівців по Росії перевищує 25 тисяч осіб. Таким чином, наступного тижня в Москві перебуватиме чверть усіх мобільних загонів особливого призначення країни на додаток до приблизно 2 тисяч московського ОМОНу, десятків тисяч співробітників поліції і внутрішніх військ МВС.

Як пише видання, станом на 1 березня офіційного наказу в підрозділи не надійшло, однак можливого відрядження в Москву очікують бійці єкатеринбурзького, челябінського і саратовського ОМОНів. Джерела в ростовському ОМОН також обізнані про майбутню поїздку.

Зі слів співрозмовника видання, від багатьох регіональних підрозділів до Москви поїдуть по 30-50 бійців у повному екіпіруванні, типовому для відряджень у гарячі точки, з формулюванням "для запобігання проявів екстремізму". Сьогодні, 2 березня, до столиці відправляється ОМОН Пермі, найближчим часом очікують прибуття бійців з Чувашії. Між тим, у калінінградському ОМОН спростували можливість поїздки в Москву.

У МВС не змогли ні спростувати, ні підтвердити цю інформацію.

Президентські вибори в Росії відбудуться 4 березня. Згідно з офіційними даними, понад 380 тисяч поліцейських стежитимуть за порядком у цей день, а допомагати їм будуть 29 600 народних дружинників і 30 800 представників приватних охоронних підприємств.

Джерело: Ukranews