Результати екзит-полів виборів-2012 в Україні: у парламент проходять 5 партій
В Україні завершились парламентські вибори. О 20:00 закрилися виборчі дільниці на всій території країни. Тепер ЦВК має підвести підсумки голосування. Однак перш ніж ми дізнаємося перші офіційні результати, свої підсумки виборів-2012 представлять великі соціологічні служби.
Свої exit-poll проводили кілька соціологічних контор, однак особлива увага буде зосереджена на даних Національного екзит-полу, який коштував країні 170 тис. дол. Здійснювали проект фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова.
Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Попередні дані голосування очікуються в ніч на 29 жовтня.
Дані Національного екзит-полу представлені станом на 18:00. Під час проведення Національного екзит-полу було опитано близько 17 тис. виборців на 300 виборчих дільницях. Остаточні дані організатори оголосять в 23:00.
Екзит-пол соціологічної компанії Research & Branding Group охопив 500 виборчих дільниць і 12,5 тис. виборців.
Парламентські вибори вперше з 2002 р. були проведені за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, які складаються з партій, було не передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження у Верховну Раду партії повинні подолати 5% бар'єр. Раніше ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 людей, припустиме відхилення від цієї кількості - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів. Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання.
Джерело: РБК-Україна
