Расмуссен наголошує на поглибленні співпраці між НАТО і ЄС

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен наголошує на необхідності поглиблення співпраці між Альянсом і Євросоюзом в умовах необхідності заощадження бюджетних витрат під час фінансової кризи.

Про це генсек заявив у понеділок в Копенгагені на зустрічі з керівниками комітетів із закордонних справ національних парламентів країн-членів ЄС, повідомили УКРІНФОРМу у прес-службі Альянсу.

"Як для мене, фінансова криза є додатковим аргументом, чому ми повинні наполегливо поглиблювати співпрацю між Європейським Союзом і НАТО", - підкреслив А.Расмуссен, нагадавши, що 21 країна є одночасно членом ЄС і НАТО.

За його словами, поглиблення двосторонньої співпраці між організаціями дозволить заощадити бюджетні видатки та ресурси на оборону, зовнішню політику і міжнародну допомогу. Для досягнення цього необхідне проведення регулярних консультацій на усіх рівнях представників ЄС і НАТО з усього спектру спільних загроз безпеці, наголосив глава Альянсу.

"Щоб досягти цієї мети я запропонував підхід із двостороннім рухом. З одного боку, всі члени ЄС повинні брати участь у співпраці з НАТО. З іншого, ЄС повинен посилювати політичні й військові стосунки із союзниками по НАТО, які не є членами ЄС", - пояснив свою позицію Генсек Альянсу.

Як один із важливих аспектів у цій проблематиці він відзначив необхідність укладання угоди щодо співробітництва у сфері безпеки між Євросоюзом і Туреччиною, зокрема в частині взаємодії з Європейським оборонним агентством.  

Джерело: Укрінформ