Путін говорить про створення Євразійського союзу

Створені Росією, Білоруссю і Казахстаном Митний союз і Єдиний економічний простір у перспективі стануть основою для формування Євразійського союзу. Про це у своїй статті для газети «Известия» написав російський прем'єр Володимир Путін.

За його словами, це буде не новий СРСР і не заміна СНД, а ефективна «зв'язка» між Європою та Азіатсько-Тихоокеанським регіоном, об'єднання з тісною координацією економічної та валютної політики.

«Будівництво Митного союзу і Єдиного економічного простору закладає основу для формування в перспективі Євразійського економічного союзу. Одночасно йтиме і поступове розширення кола учасників Митного союзу і ЄЕП за рахунок повноцінного підключення до роботи Киргизії і Таджикистану. Ми не зупиняємося на цьому і ставимо перед собою амбітне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції - до Євразійського союзу», - зазначив Путін, повідомляє РІА «Новости».

«Ми пропонуємо модель потужного наднаціонального об'єднання, здатного стати одним з полюсів сучасного світу і при цьому грати роль ефективної «зв'язки» між Європою і динамічним Азіатсько-Тихоокеанським регіоном. У тому числі це означає, що на базі Митного союзу і ЄЕП необхідно перейти до більш тісної координації економічної та валютної політики, створити повноцінний економічний союз... Це відкритий проект. Ми вітаємо приєднання до нього інших партнерів», - йдеться у статті російського прем'єра.

Нагадаємо, 28 червня Президент України Віктор Янукович висловився за підписання рамкової угоди про співпрацю України з Митним союзом Білорусі, Казахстану і РФ у форматі «3 +1».

24 серпня президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія не готова запропонувати Україні особливі умови членства в Митному союзі - або нехай вступає на загальних підставах, або до неї може бути застосований інший режим.

1 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна не може вступити до Митного союзу, оскільки вже є членом Світової організації торгівлі (СОТ).

16 вересня 2011 р. Путін заявив, що Митний союз для України вигідніший, ніж єврозона.  

Джерело: forUm