Президентом Німеччини обрали Йоахима Гаука

Правозахисника з НДР Йоахіма Гаука в неділю обрано Федеральними зборами країни на пост президента Німеччини.

З 1,24 тисячі делегатів за Гаука проголосував 991 чоловік. Гаука висували п'ять із шести парламентських партій, в тому числі правляча коаліція під керівництвом канцлера Ангели Меркель.

За кандидатуру представниці партії Лівих, 73-річної журналістки Беате Кларсфельди проголосували 126 депутатів. Кларсфельда прославилася в 1968 році, коли вона на мітингу дала ляпаса канцлеру ФРН Курту Георгу Кизингер і назвала його нацистом (Кизингер свого часу перебував у НСДАП). Незабаром після висунення Кларсфельда на пост президента газета Welt з посиланням на документи "штазі" (східнонімецької держбезпеки) повідомила, що за ляпас від влади НДР журналістка отримала 2000 німецьких марок.

 За третього кандидата на пост президента, висунутого не представленої в парламенті Націонал-демократичною партією Німеччини (НДПН), історика Олафа Розі проголосували 3 учасники Федеральних зборів. Партія відома своєю правоекстремістської спрямованістю і в Німеччині зараз знову іде дискусія про її можливу заборону. Усього було подано 1 тис 228 дійсних голосів, 108 депутатів утрималися.

Нагадаємо, вакантна посада звільнилася після відставки 17 лютого Крістіана Вульфа. Він заявив, що не володіє належною підтримкою і довірою громадян, тому більше цей представницький пост займати не може. Прокуратура Ганновера веде розслідування відносно уже колишнього президента, його звинувачують у зловживанні службовим становищем і отриманні фінансових вигод.

Джерело: korrespondent.net