Президент України зустрівся з генсеком НАТО

Президент України Віктор Янукович у Нью-Йорку провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.

За інформацією прес-служби Президента, під час зустрічі сторони обговорили питання міжнародної безпеки, а також питання внутрішньої політики України.

"Ми позитивно оцінюємо досягнутий рівень відносин з Альянсом, їх прагматизм і націленість на конкретний результат. На нашу думку, це надійна запорука продовження конструктивного партнерства між Україною та НАТО", - сказав під час зустрічі Янукович.

За його словами, Київ цінує партнерські відносини з НАТО. "Для України важливі ті принципи, які сповідують НАТО і Європейський Союз - демократія і верховенство права, і ми їх неухильно дотримуємося. У цьому питанні ми однодумці", - наголосив Янукович.

У свою чергу Андерс Фог Расмуссен дав високу оцінку співпраці України і НАТО, зокрема, в миротворчих місіях в Афганістані та Косово. Генсек НАТО запросив Україну приєднатися до ініціатив НАТО, зокрема, до участі в антипіратській операції під назвою Океанський щит.

"Наші національні інтереси і наші громадяни страждають від піратських нападів. Ми зацікавлені в тому, що внести свій внесок у боротьбу з піратством", - заявив Президент України. Він доручив відповідним міністерствам опрацювати це питання спільно з фахівцями НАТО.

Генсек НАТО запросив Україну взяти участь у наступному саміті НАТО, який відбудеться в Чикаго у травні 2012 року. Також Расмуссен запросив Януковича відвідати штаб-квартиру Організації для виступу на Раді НАТО.

Нагадаємо, в ході візиту до США Янукович також провів короткі зустрічі з президентом США Бараком Обамою, держсекретарем США Гілларі Клінтон і прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Джерело: Корреспондент