Польща розраховує на підписання Угоди про асоціацію на саміті Україна-ЄС

Варшава розраховує на парафування Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі між Києвом і Брюсселем на грудневому саміті Україна-ЄС. Ця тема також стане однією з основних під час зустрічі у вівторок президентів України і Польщі Віктора Януковича і Броніслава Коморовського. Про це заявив відповідальний за східну політику заступник міністра закордонних справ Польщі Єжи Понятовський.

"Дуже розраховуємо на те, що процес буде прискорено і Євросоюз вирішить усі складні питання переговорів з Україною, аби незабаром підписати цю Угоду", - зазначив Є.Понятовський у коментарі РАР.

Він звернув увагу на те, що Київ і Брюссель дуже ретельно оцінюють свої інтереси, які випливають з укладення Угоди. "Це процес, за яким потрібно слідкувати, і це прекрасна тема для розмови між друзями (президентами України і Польщі - ред.), щоб детально визначити сфери, де Польща може допомогти Україні", - підкреслив Є.Понятовський.

Водночас заступник керівника МЗС Польщі зазначив, що під час зустрічі обговорюватимуться також і складні питання, зокрема судові процеси представників опозиції. "Усі знаємо, як Європа реагує на те, яким чином здійснюється судовий процес над Юлією Тимошенко. Це дуже важлива справа. Ймовірно, Президенти розмовлятимуть про це, реакцію Європи на судові процеси", - наголосив дипломат. Він додав, що важливим є не лише те, як виглядає судовий процес екс-прем'єр-міністра, а те, яким чином його сприймають в Європі.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, під час одноденного візиту до Польщі В.Янукович зустрінеться з Б.Коморовським у літній резиденції глави Польської держави в Юраті на узбережжі Балтійського моря. Крім того, президенти покладуть вінки до монумента захисникам узбережжя на Вестерплатте у Гданську.  

Джерело: Укрінформ