Половину грошей «Східного партнерства» хочуть віддати Україні

Європейський союз до 2014 року у рамках ініціативи «Східне партнерство» може виділити на розвиток двостороннього співробітництва з Україною майже 600 мільйонів євро, що становить половину всіх зарезервованих на двосторонню співпрацю для шести держав-учасниць цієї програми коштів на зазначений період. Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ Польщі.

У Міністерстві зазначили, що Єврокомісія зарезервувала на проекти в Україні у цьому році 135 мільйонів євро, наступного - 154 мільйони євро, а у 2013 році - 180 мільйонів євро.

Як повідомили у МЗС Польщі, у 2010 році на двостороннє співробітництво з Україною було зарезервовано 126 млн євро, не уточнивши, яка частина із цих коштів була витрачена.

Україна, крім грошей на двостороннє співробітництво, зможе отримати частину фінансування у рамках регіонального співробітництва «Східного партнерства», на яке виділено 350 млн євро.

Міністерство нагадало, що Єврокомісія у травні задекларувала збільшення фінансування програми «Східного партнерства» приблизно на 1,2 млрд євро до 2014 року, які також планується направити на розвиток демократії, ринкової економіки та громадянського суспільства.

У прес-службі також зазначили, що 1,9 млрд євро на розвиток співробітництва з державами «Східного партнерства», про що зазначено в остаточній декларації другого саміту ініціативи, буде направлено ​​ виключно на співпрацю з шістьма країнами-учасницями.

За даними МЗС Польщі, Єврокомісія планувала цього року виділити із цих коштів близько 440 мільйонів євро (після 360 мільйонів євро у минулому році).

Як повідомляв ForUm, у другому саміті «Східного партнерства» у Варшаві 29-30 вересня взяли участь 7 президентів і більше 20 глав урядів із 27 держав Євросоюзу і шести країн-учасниць програми. Цей саміт вважається одним із найголовніших заходів першого в історії головування Польщі в Європейському союзі. У декларації саміту зазначалося, що Європейський союз передбачив на реалізацію проектів у рамках ініціативи «Східне партнерство» 1,9 млрд євро до 2014 року. 24 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський повідомив, що Європейський союз планує додатково виділити на реалізацію проектів у рамках «Східного партнерства» 150 мільйонів євро до 2014 року.

Нагадаємо, ініціатором ведення нової політики ЄС до держав-східних сусідів, яку назвали «Східне партнерство», у 2008 році виступила Польща.

Програма СП, на яку ЄС до 2014 року виділив 600 млн євро, передбачає активізацію співробітництва з Україною, Білоруссю, Грузією, Молдовою, Азербайджаном і Вірменією.

Згідно з попереднім планом, 350 млн євро планується виділити на багатосторонні проекти, 175 млн євро - на реформи у цих країнах і 75 млн євро - на проекти регіонального розвитку.

Джерело: forUm