ПАРЄ відклала «українське питання» до зими

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вважає, що Парламентська Асамблея Ради Європи зможе обговорити ситуацію в Україні пізніше.
Про це він заявив сьогодні в Страсбурзі, коментуючи рішення ПАРЄ не проводити термінових дебатів щодо ситуації в Україні.

Міністр повідомив, що ситуацію, пов’язану із судом над колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, він обговорював сьогодні з представниками ПАРЄ і членами політичних груп.

За словами Костянтина Грищенка, Україні ще потрібно провести низку реформ, і найголовніше, щоб ці реформи проходили прозоро і відкрито. Міністр додав, що не можна робити виключення ні для кого, коли йдеться про відповідальність.

Сьогодні спочатку Бюро ПАРЄ, а потім і сама Асамблея вирішили не проводити термінових дебатів щодо ситуації в Україні, передає «Радіо Свобода».

Водночас, як пише «Газета по-українськи», Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на зимовій сесії обговорить питання про ситуацію в Україні та питання, пов’язані з політичними переслідуваннями опозиції в Україні.

«Ще вчора бюро ПАРЄ поставило це питання на порядок денний, сьогодні (3 жовтня) відбулося голосування. 82 члена бюро проголосували за, 69 – проти того, щоб розглядати це питання терміново сьогодні», – сказав у понеділок член постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ, народний депутат України (фракція «БЮТ-Батьківщина») Сергій Соболєв.

Він пояснив, що для того, щоб будь-яке питання було розглянуто на сесії ПАРЄ за терміновою процедурою, за його розгляд повинні проголосувати 2/3 членів бюро. «Тому це питання вирішено розглянути на наступній сесії після того, як доповідачі (по Україні) будуть описувати ситуацію в Україні, виходячи з останніх подій», – сказав Соболєв.

Він підкреслив, що мова йде про те, щоб розглянути це питання на зимовій сесії ПАРЄ, яка відбудеться в січні 2012 року.

Соболєв також повідомив, що під час осінньої сесії ПАРЄ, в рамках засідання моніторингового комітету буде розглядатися українське питання.

Він підкреслив, що на січневій сесії ПАРЄ буде запропонована до розгляду тема «Верховенство права і політичні репресії в Україні». 

Джерело: Західна інформаційна корпорація