ПАРЄ погрожує Києву санкціями

Парламентська асамблея Ради Європи із занепокоєнням відзначає відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції ПАРЄ, де йшлося про декриміналізацію статей екс-прем'єра Юлії Тимошенко, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та інших колишніх посадовців. Про це сказано у заяві постійного комітету ПАРЄ від 9 березня, опублікованій на офіційному веб-сайті організації.

"Незважаючи на заклики асамблеї внести поправки до статей 364 і 365 Кримінального кодексу, які передбачають постфактум кримінальну відповідальність за прийняття політичних рішень, Верховна Рада не змогла це зробити 8 лютого, тим самим надаючи і подальшу можливість обвинувачення колишніх урядових чиновників на основі цих положень", - йдеться у заяві.

 У ПАРЄ нагадали, що утримання під вартою Тимошенко, а також нещодавнє засудження Луценка, незважаючи на серйозне погіршення стану їхнього здоров'я, "посилюють враження вибіркового правосуддя". Асамблея підкреслює, що "оцінка політичних рішень та їхніх наслідків є прерогативою парламенту і виборців, а не суду".

 ПАРЄ знову закликає українську владу - в тому числі Президента Віктора Януковича - "терміново розглянути всі правові засоби, які є у межах їхніх повноважень, щоб звільнити колишніх членів уряду і дозволити їм брати участь у майбутніх парламентських виборах".

 У заяві підкреслено, що ПАРЄ через Моніторинговий комітет буде пильно стежити за ситуацією, а співдоповідачі комітету відвідають Україну в кінці березня і очікують тісної співпраці з владою, включно з можливістю відвідати ув'язнених колишніх урядовців.

 ПАРЄ нагадує, що якщо вимоги асамблеї не будуть виконані, комітет може запропонувати введення санкцій проти України.

 

Джерело: newsru.ua