Нинішня влада провела найбільше реформ на шляху інтеграції України в ЄС - європейський експерт

Нинішнє керівництво України здійснило значно більше внутрішніх реформ на шляху до Європейського Союзу, ніж це було зроблено усіма попередніми представниками влади. Таку думку в коментарі власному кореспондентові УКРІНФОРМу висловила аналітик Центру європейської політики (European Policy Centre, м. Брюссель) Аманда Пол.

"Чинне українське керівництво забезпечило проведення значно більшого обсягу реформ, яких вимагає Євросоюз, ніж попередні представники влади, які запам'яталися переважно чварами, нестабільністю, внутрішньою боротьбою, що не сприяло досягненню конкретних результатів", - зазначила європейський експерт.

Однак, підкреслила А.Пол, в Україні ще багато чого потрібно зробити. "Реформістський поступ повинен буди збережений та підтриманий", - наголосила аналітик.

Аманда Пол зауважила, що для неї стане великою несподіванкою, якщо переговори про Асоціацію Україна-ЄС не будуть завершені до кінця цього року. "Адже Польща наголосила, що це є пріоритетом її головування. Значення України для Європи є стратегічним", - заявила А.Пол.

Прогнозуючи подальший розвиток відносин України з ЄС, експерт висловила думку, що судовий процес проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко може негативно вплинути на ратифікацію Угоди про асоціацію у країнах-членах та Європарламенті. "Ця справа, як щось подібне до цунамі, створює значні труднощі для друзів України в Євросоюзі у питанні просування її інтересів, наприклад, щодо включення положення про перспективи членства до преамбули Угоди про асоціацію", - відзначила А.Пол.

На думку європейського експерта, сьогодні українська влада "недооцінює чинник судового переслідування Тимошенко, який створив умови для її "відродження з попелу".

"Тому критично важливо завершити цю справу якнайшвидше із дотриманням верховенства права. Водночас уряд повинен продемонструвати практичне втілення у життя недавніх слів Президента Януковича, якими він запевнив, що європейське майбутнє України грунтується на засадах цінностей ЄС, зокрема поваги до демократії та верховенства права", - підсумувала А.Пол.

Джерело: Укрінформ