На формування «єдиних» тарифів на місцях відведено три місяці

Місцевим адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування необхідно протягом трьох місяців розглянути питання щодо цільового використання коштів суб'єктами господарювання у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення під час провадження ними своєї діяльності. Відповідне розпорядження «Деякі питання вдосконалення формування тарифів на послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення» затверджено на засіданні Кабінету міністрів України 29 червня ц.р.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Мінрегіонбуду.

Також відповідними відомствами мають бути проведені ґрунтовні статистичні дослідження суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення щодо їх кількості, обсягів відпущеної ними води і теплової енергії, стану та зносу основних фондів.

Передбачається, що для удосконалення процесу формування складових тарифів, вже з наступного року територіальні органи НКРЕ та органу державного управління в галузі контролю за цінами будуть брати участь в підготовці та погодженні висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, пов'язаних з наданням послуг суб'єктами господарювання у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення, ліцензування яких здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Національній комісії регулювання електроенергетики, Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження доручено розробити до кінця 2011 року програми стимулювання розвитку виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел енергії. А у Державному бюджеті України на 2012 рік буде заплановано видатки для вирівнювання тарифів між суб'єктами господарювання у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення, різниця в яких виникла з об'єктивних причин.

Окрім цього, Антимонопольний комітет разом з органом державного управління в галузі контролю за цінами, Державною архітектурно-будівельною інспекцією проведуть цього року планові перевірки суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення щодо дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. 

Джерело: Україна Комунальна