МЗС: Київ вживає всі заходи для збереження Об'єднання українців Росії

Міністерство закордонних справ України продовжує вживати всіх заходів для збереження загальноросійської громадської організації "Об'єднання українців Росії" (ОУР), заявив прес-секретар відомства Олександр Дікусаров.

"В умовах незавершеного судового процесу в справі ОУР і діючих обмежень в роботі організації, Україна постійно вживає заходів з метою збереження об'єднання", - сказав А. Дікусаров на брифінгу у вівторок в Києві.

За його словами, Київ розраховує, що прагнення України привернути увагу керівництва Росії до проблем організацій українців у РФ, не буде залишено без відповідної участі та сприяння.

За словами прес-секретаря МЗС, в Україні створені всі умови для вільної діяльності об'єднань громадян, у тому числі національних діаспор. "І слід підкреслити, що російська діаспора в Україні має необмежені можливості для реалізації прав на об'єднання, освіту, отримання інформації російською мовою, вивчення рідної мови", - підкреслив він.

Об'єднання українців Росії існує з 1995 року. Відділення ОУР є в 44 регіонах Росії. Основними цілями організації, відповідно до статуту спілки, є відродження, вивчення та пропаганда української культури, розвиток національної самосвідомості, захист законних прав та інтересів українців Росії, налагодження тісних зв'язків українців зі своєю етнічною батьківщиною - Україною і українцями, які проживають в інших країнах світу.

У січні 2011 року Верховний суд РФ призупинив розгляд позову Мін'юсту з вимогою ліквідувати загальноросійську громадську організацію "Об'єднання українців Росії" у зв'язку з тим, що ОУР оскаржила призупинення своєї діяльності в іншому суді.

Представники ОУР на засіданні НД просили призупинити слухання за позовом в зв'язку з тим, що ними була подана скарга до Тверського районного суду Москви на попередження Мін'юсту від 19 листопада 2009 року, який призупинив діяльність організації. Суд задовольнив дане клопотання. Згідно з постановою НД розгляд позову припиняється до винесення за скаргою ОУР в Тверському районному суді рішення та набрання ним законної сили.

Джерело: Інтерфакс-Україна