Міжнародний інститут преси стурбований станом свободи медіа у світі

«За перші шість місяців цього року становище зі свободою медіа в світі майже не поліпшилося, а в багатьох регіонах втрати перевищують здобутки», - вважає віденський Міжнародний інститут преси (IPI). В опублікованій 4 липня доповіді цієї глобальної організації, окреслені події, пов'язані зі станом свободи преси за цей період. 

2011 року вже загинув 51 журналіст. 16 репортерів було вбито у Латинській Америці, 21 - на Близькому Сході. Вісім журналістів вбито в Іраку - порівняно з шістьма за весь минулий рік. Виникає побоювання, що в цій країні стан безпеки журналістів знову погіршується.

 

Чотири репортери втратили життя, виконуючи свій професійний обов'язок у Пакистані, який 2010 року був визнаний найсмертоноснішою країною для журналістів, п'ять репортерів стали жертвами кілерів у Мексиці. 

«2001-й, схоже, не буде сприятливим роком для свободи преси», - прогнозує директор Міжнародного інституту преси Алісон Бетел Маккензі. 

Як писала ТК, за даними Міжнародного інституту преси,у 2010 році у світі загинули 102 журналісти. Це другий найбільший за кількістю смертей рік після 2009-го, коли загинули 110 представників ЗМІ. 

Джерело: Телекритика