Литвин хоче співпраці у ядерній сфері з Японією

Співпраця України і Японії у питаннях ядерної безпеки має набути системного характеру. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час зустрічі з Міністром охорони навколишнього середовища, з питань відновлення ситуації після атомної аварії та запобігання аваріям, Державним міністром з питань політики та адміністрування у галузі атомної енергетики Госі Хосоно. Про це УНН повідомили у прес-службі Верховної Ради.

На початку зустрічі Г.Хосоно подякував Уряду України і її народу за надання допомоги після трагічних подій минулого року, що сталися в Японії. Нині, за його словами, ситуацію на АЕС "Фукусіма-1" стабілізовано, проте вкрай важливою є проблема очищення води та продуктів харчування від радіологічного забруднення, і у цьому контексті, наголосив Міністр, вкрай важливим є досвід України.

В.Литвин заявив, що Україна готова до подальшої співпраці у цьому напрямку, зазначивши, що така робота має набути системного характеру. У цьому контексті він зазначив, що українська сторона налаштована до якнайшвидшого підписання Угоди між Урядом Японії і Урядом України про співробітництво у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях. Угода, на його переконання, має також містити положення щодо вироблення спільної позиції стосовно попередження подібних техногенних аварій у майбутньому.

"Ми налаштовані на необхідність визначення чіткого плану практичної взаємодії і вітаємо зусилля японських колег у цьому напрямку", - сказав керівник парламенту.

"Наш досвід показує, що ця проблема, по суті, є всеохоплюючою, включаючи питання людської психології і культури. Через катастрофу на Чорнобильській АЕС постала загроза втрати цілого пласту культури", - зазначив В.Литвин.

Голова Верховної Ради висловився за необхідність створення відповідної міжпарламентської робочої групи, яка опікуватиметься питаннями розвитку ядерної енергетики і її безпеки, і висловив готовність надати Парламенту Японії необхідні законодавчі акти, що їх було розроблено з метою мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи.

В.Литвин також висловився за важливість розширення контактів не тільки на міжпарламентському, а й на урядовому рівні, зазначивши, що в Україні очікують на візит Прем’єр-міністром Японії Йосіхіко Нода.

Своєю чергою, Г.Хосоно зазначив, що японські парламентарі використовують досвід українських законодавців, і повідомив, що представники очолюваного ним Міністерства також відвідали Україну з метою обміну досвідом.

Джерело УНН