Литвин: через позицію Євросоюзу щодо Тимошенко Україна може віддати перевагу МС з Росією

Якщо Європейський Союз наполягатиме на припиненні діалогу щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною, то Київ відмовиться від такої співпраці і зробить ставку на економічну вигоду - на співробітництво з Росією в рамках Митного союзу.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Рада" заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

"Економічна складова у співпраці з ЄС на перших порах не буде простежуватися, тому що конкуренція української продукції не надто висока. Ви прекрасно розумієте, що з нашою аграрною продукцією вийти на ринки, затвердитися - непросто буде. Нам головне - не втратити ринки, які у нас були", - підкреслив спікер.

Він нагадав, що Росія зі свого боку пообіцяла Україна 9 млрд дол. на рік за умови членства у Митному союзі.

"9 млрд дол. множимо на 8 - і ми закриємо всі проблеми з Пенсійним фондом. Тому я можу прогнозувати такий розвиток подій, що якщо буде надалі продовжуватися або візьме верх позиція тих європейських політиків, які кажуть, що через справу Тимошенко потрібно з Україною припинити мати справу або тільки технічно вести переговори про зону вільної торгівлі, то я думаю, що Україна відмовиться від такої позиції ... і зробить ставку на економічний прагматизм", - пояснив Литвин.

Водночас він висловив жаль, що "це призведе до чергового переосмислення процесів в Україні, зокрема в суспільстві".

На думку спікера, Україна "повинна за будь-яких обставин європейський курс не протиставляти співпраці з Росією". 

Джерело: Українські Новини