Країни Перської затоки закривають свої посольства в Сирії

Ще чотири країни-учасниці Ради співробітництва арабських держав Перської затоки - Катар, Кувейт, Оман і Об'єднані арабські емірати - закривають свої посольства в столиці Сирії Дамаску. Про це повідомляє агентство SAPA з посиланням на заяву РСАДПЗ.

Раніше про закриття посольств вже заявляли інші - Саудівська Аравія і Бахрейн.

Зі слів генерального секретаря РСАДПЗ Абдулятіфа аз-Зіані, цей крок країн-членів організації демонструє рішуче неприйняття ними дій сирійського режиму, який "продовжує вбивати і мучити беззбройний сирійський народ", і намагається вирішити конфлікт силовими засобами, ігноруючи пропозиції щодо мирного виходу з кризи.

Як повідомляли Ukranews, свої посольства в Сирії вже закрили Велика Британія, Швейцарія, Канада, Італія, Франція та Іспанія.

На початку лютого США закрили посольство в Сирії у зв'язку з ускладненням ситуації в Дамаску і відмовою сирійської влади посилити заходи безпеки. 6 лютого всі американські співробітники вже покинули країну.

Сирія вже рік охоплена безперервними антиурядовими протестами, які в останні місяці переросли в запеклі збройні сутички. Щодня надходять повідомлення про загибель людей - як мирних громадян, так і співробітників силових структур. За даними ООН, загальна кількість жертв в країні перевищила 8 тисяч осіб.

У свою чергу сірійська влада заявляє, що в сутичках було вбито понад 2 тисяч військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів Сирії, проти яких діють добре озброєні бойовики і дезертири.

Джерело: Ukranews