Комітет виборців: Тимошенко і Луценко можуть не потрапити на вибори навіть під тиском Європи

Питання про участь екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-міністра МВС Юрія Луценка в парламентських виборах у разі їх судимості не можна вирішити в законодавчому порядку, як того вимагає Венеціанська комісія.

Так вважає голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

"Фактично, я б не розглядав можливість балотуватися або не балотуватися Юлії Тимошенко та Юрія Луценка в прив'язці до закону про вибори - тут рішення будуть приймати в іншій площині", - заявив він на прес-конференції в п'ятницю, 23 вересня.

Черненко нагадав, що одним із зауважень Венеціанської комісії до законопроекту про парламентські вибори є заборона на участь у виборах людей, які мають судимість.

Зі слів Черненка, Венеціанська комісія вважає, що судимість автоматично не повинна забороняти таким людям брати участь у виборах і що в такому разі необхідно враховувати тяжкість злочину. При цьому ВК зазначає, що в усьому світі можливість балотуватися на виборах в таких випадках визначає суд в тексті вироку.

Разом з тим голова правління КВУ нагадав, що заборона на участь у виборах людям з судимістю міститься в Конституції.

Тому для того, щоб врахувати рекомендацію ВК, необхідно внести зміни до основного закону, після чого ця норма може бути відображена в законі про вибори.

Разом з тим Черненко вважає, що навіть якщо така норма в законі з'явиться, то суд у своєму вироку може заборонити Тимошенко і Луценку балотуватися на виборах.

Нагадаємо, міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що рекомендації Венеціанської комісії до законопроекту про вибори Верховної Ради про заборону балотуватися до парламенту особам, які засуджені лише за тяжкі злочини, не може бути враховано.

 

Джерело: Українські Новини