Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ обговорив справу Тимошенко
Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань у рамках щорічної сесії парламентської організації обговорив справу екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, інформує Корреспондент
Доповідачем з цього питання виступив Коскун Коруз (Нідерланди), який за день до щорічної сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ відвідав Тимошенко в харківській лікарні.
Представник Італії Маттео Мекаччі, який є основним автором резолюції щодо України, вважає за необхідне звернути увагу влади України на те, що в регіоні ОБСЄ не повинно бути політичних ув'язнених.
"ОБСЄ закликає Україну забезпечити функціональність, незалежність і прозорість судових органів шляхом виконання зобов'язань ОБСЄ, зокрема, ефективного права на справедливий суд і дотримання принципу рівності сторін при розгляді кримінальних справ", - йдеться в проекті резолюції.
Крім того, в проекті резолюції підкреслюється необхідність зміцнення інституту Омбудсмена та забезпеченні перебування на цій посаді "особи, яка має відповідний досвід у галузі прав людини".
"ОБСЄ зазначає, що країна, яка головує в ОБСЄ, несе особливу відповідальність, оскільки повинен подавати гідний приклад у справі виконання цих зобов'язань", - підкреслюється в проекті документа.
Організація вважає, що Україна повинна вирішити усі питання щодо верховенства закону до початку виконання своїх функцій як голови ОБСЄ. Мова йде, зокрема, про необхідність змін Конституції і кримінального законодавства, зокрема, перегляду статей 364 і 365, про реформування прокуратури шляхом передачі її деяких функцій іншим відповідним установам.
"ПА ОБСЄ настійно закликає владу України без будь-яких попередніх умов забезпечити здоров'я і гарантувати медичне обслуговування колишніх чиновників, які зараз перебувають у в'язниці, -Юрія Луценка, Валерій Іващенко та Юлії Тимошенко, а при необхідності дозволити лікування незалежними лікарями за межами в'язниць", - наголошується в проекті резолюції.
Парламентська організація також "закликає владу України дозволити доступ ОБСЄ до Тимошенко та інших ув'язнених колишніх чиновників".
Раніше повідомлялося, що бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі має намір направити в Україну 100 довгострокових і 600 короткострокових спостерігачів на вибори Верховної Ради.
Джерело Корреспондент
