Колишньому главі Білорусі Станіславу Шушкевичу заборонили виїжджати з країни

Колишньому главі Білорусі Станіславу Шушкевичу заборонили виїжджати з країни вранці 18 березня.

За словами політика, при спробі виїхати до Литви прикордонники поставили йому в паспорт штамп "у виїзді відмовлено". Шушкевич не сумнівається в тому, що причиною для поміщення його в список невиїзних є політичні переконання. "Це загальний список осіб, незгодних з діями влади. Таким чином, наш правитель намагається обмежити опозицію", - сказав колишній голова білоруської Верховної ради.

 "На білорусько-литовському кордоні на станції Гудогай при перевірці документів прикордонник у званні капітана дуже ввічливо сказав, що є наказ не випускати мене з країни", - розповів Шушкевич "Інтерфаксу". За словами Шушкевича, заборона заважає його роботі у Вільнюсі. Політик зазначив, що планує виїхати до Литви через Росію, куди громадяни Білорусії можуть в'їжджати, не проходячи прикордонний контроль.

 Інформація про те, що білоруські власті ввели неофіційний список невиїзних з'явилася в місцевих ЗМІ в кінці лютого 2012 року, однак на офіційному рівні подібні повідомлення спростовувалися. У першій половині березня виїхати за кордон не дозволили опозиційним політикам Анатолію Лебедько і Сергію Калякіну, голові Білоруського Гельсінського комітету Олегу Гулаку, журналістці Жанні Литвиної і правозахиснику Гаррі Погоняйло. Повідомлялося, що всього в список невиїзних увійшли понад 100 опозиційних політиків і активістів.

 Існує версія, що список невиїзних став однією зі складових "жорсткої" відповіді , обіцяного Олександром Лукашенко на візові санкції Євросоюзу щодо білоруських посадових осіб.

 Станіслав Шушкевич в 1991 році представляв Білорусію при підписанні Біловезьких угод, які фактично розформували Радянський Союз. Він був головою парламенту країни і, по чинної тоді конституції, главою держави.

Джерело: lenta.ru