Ірак оштрафував Україну на три млн дол. за зрив контракту на зброю

Ірак застосував до України фінансові санкції за зрив встановлених у двосторонньому порядку строків поставок української зброї.

Зазначається, що мова йде про невиконані зобов'язання з поставки 26 БТР.

У коментарі до реквізитів відповідного рахунку на 18 мільйонів доларів, які Торговельний Банк Ірак мав перерахувати на рахунок в "Укрексімбанку", іракська сторона зазначила, що з повної суми 21 млн дол., яка мала надійти Україні, 3 млн дол. утримані як штрафні санкції.

Як зазначило джерело в держконцерні Укроборонпром, Ірак оштрафував Україну за зрив поставки першої партії БТР, які були відправлені в близькосхідну країну наприкінці квітня.

Раніше повідомлялося, що за початковими умовами контракту техніка мала піти в Ірак ще наприкінці 2010 року.

Нагадаємо, раніше видання "Фокус" з посиланням на свої джерела вже заявляло, що Ірак виставив Україні штраф за зрив поставок літаків Ан-32Б у сумі 165 тис. доларів. У цілому штраф міг зрости до 55 млн доларів.

Крім літаків, також було зірвано поставку БТР-4 - вона була перенесена на лютий.

Видання з посиланням на учасників ринку припустило, що поставки були зірвані через наміри влади переділити ринок озброєнь.

Однак наприкінці січня повідомлялося, що Ірак відмовився від штрафних санкцій до України.

В кінці 2009-го року Україна та  Ірак підписали угоду про поставку зброї - БТР-4 і літаків Ан-32Б на загальну суму 556,5 млн доларів. Такий контракт був політичним платежем Києву за участь українського військового контингенту в умиротворенні Іраку після скинення Саддама Хусейна.

Раніше українська сторона обіцяла почати поставку літаків Ан-32Б ще у вересні 2010 року. 

Джерело: Українські Новини