Європейські політики мали б захищати підсудного екс-прем'єра Ісландії так само, як захищають Тимошенко, — політолог

Якщо європейські політики - не лицеміри, то мають звернутися із заявами на захист колишнього прем'єр-міністра Ісландії Гейра Хорде, вважає голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

Про це він написав у середу в блозі на "Українській правді".

"У Ісландії судять прем'єр-міністра. Не за корупційні дії - за перевищення повноважень. За дії, що суттєво вплинули на економіку країни і призвели до кризи. Гейр Хорде ризикує на два роки потрапити за грати. Цікаво, чи у Брюсселі так само захищатимуть Хорде, як і Юлію Тимошенко?", - запитує політолог у публікації "Україна не Ісландія?".

Він нагадує, що ісландський екс-прем'єр - також лідер по суті опозиційної сили, Партії незалежності, і обвинувачення проти нього політично мотивовані.

"Я думаю, якщо європейські політики - не лицеміри, то зараз повинні з'явитися заяви панів Мартенса, Брока, Галлера, Теннока, пані Ройтової та інших на захист Хорде. Має з'явитися кілька резолюцій Європарламенту, що міститимуть стурбованість з приводу демократії в Ісландії. Президента Олафура Рагнара Грімссона мають оголосити диктатором та ігнорувати у європейських державах (ще б пак! Чотири терміни підряд керує країною!). Посли європейських держав повинні висиджувати у залі якогось районного суду і слухати, як якийсь суддя Кірєєвссон веде судове засідання", - підкреслює Кость Бондаренко.

Адже, підсумовує він, якщо бути послідовними, то послідовними до кінця.  

Джерело: Укрінформ