Європарламент пришле спостерігачів на парламентські вибори в Україні

Європейський парламент надішле в Україну групу спостерігачів за перебігом і голосуванням на виборах до Верховної Ради України. Ініціаторами створення групи виступили члени Комітету співпраці «ЄС – Україна» в Європарламенті, – повідомив Радіо Свобода глава делегації Європарламенту у цьому Комітеті Павел Коваль.

«Я особисто готовий запросити і належним чином підготувати до роботи групу спостерігачів від неурядових європейських організацій. Вони можуть працювати спільно з українськими громадськими організаціями на час підготовки і проведення парламентських виборів у жовтні цього року. Робота спостерігачів підтвердить або ж спростує наявність політично зрілої нації та демократичних змін в Україні», – зазначив Коваль.

За його словами, спостерігачі від Європарламенту працюватимуть у рамках місії від ОБСЄ, і відстежуватимуть, чи відповідають підготовка до виборів, процедури голосування та підрахунку голосів європейським стандартам.

У січні цього року, під час відвідин Києва, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський повідомив, що польські депутати в Європарламенті мають намір ініціювати створення групи спостерігачів за виборами в Україні. Пізніше прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна звертається до міжнародної спільноти з пропозицією надіслати своїх спостерігачів за парламентськими виборами у жовтні 2012 року.

Джерело: Радіо Свобода