ЄБРР: Інфляція в Україні зросте до 9%

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підвищив прогноз зростання ВВП України у 2011 році на 0,5 процентних пункту – до 5%, у порівнянні з травневим прогнозом. Прогноз зростання ВВП на 2012 рік ЄБРР залишив без змін – на рівні 4,5%.

«Економіка України продовжує виходити з кризи, зі зростанням, обумовленим найбільшим внутрішнім попитом. У липні 2011 року парламент схвалив пенсійну реформу, що має посилити держбаланс і підтримати розвиток ринку капіталу протягом часу. Однак значні реформи енергетичного сектору - ключ до майбутнього траншу МВФ за програмою stand-by - як і раніше стикаються з політичним опором», – йдеться в прес-релізі банку.

Разом з тим в ЄБРР відзначають, що інфляція в Україні «залишається високою, значною мірою через наслідки нещодавніх подій на глобальному ринку енергетики і підвищенням цін на продовольство».

Зокрема, ЄБРР погіршив прогноз інфляції у 2011 році до рівня 9% (раніше аналітики очікували значення в 7,8%).

Нагадаємо, що реальний ВВП України зріс у I кварталі на 5,3%. Зростання ВВП за п'ять місяців НБУ оцінив на рівні "близько 5%".

Раніше Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2011-му до 4,5%, але погіршив прогноз інфляції - до 11,4%.

Джерело: ZAXID.NET