Фюле: Угода про асоціацію Україна-ЄС буде парафована впродовж місяця

Угода про асоціацію Україна-ЄС буде парафована впродовж місяця, а її підписання - «десь восени, якщо ситуація в Україні зміниться», заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у понеділок в Брюсселі в рамках політичного діалогу «Україна-ЄС: шлях попереду».

«Говорячи про парафування - це не гра, це - не трюк, це серйозна справа, яка вимагає поставити ініціали на кожній сторінці. Сподіваюся, що парафування відбудеться протягом тижня. Коли відбудеться підписання? Я бачу підписання десь восени» - зазначив він, передає «Інтерфакс-Україна».

Єврокомісар зазначив, що, ймовірно, деякі країни-члени ЄС «можуть підписати після виборів».

Крім того, Фюле пояснив, що інституції ЄС не є такими оперативними і швидкими в роботі, але готують документ до підписання в найкоротші терміни. За його словами, іноді цей процес займає від місяців до півтора року.

Також Єврокомісар зазначив, що минулий саміт Україна-ЄС, який відбувся 19 грудня в Києві, чітко позначив «критерії для підписання та ратифікації».

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт також погодився з тим, що підписання документа можливе тільки в умовах, якщо ситуація в Україні зміниться, інакше це було б «самогубною місією - спробувати провести угоду про асоціацію через національні парламенти».

«Це - не працюватиме, це - реальність. Ми стали більш чутливими щодо критеріїв зараз, ніж у минулому, і я думаю, що це добре. Європейська інтеграція - це великий механізм для того, щоб трансформувати і реформувати країну», - підкреслив він.

Він також упевнений в тому, що якщо ситуація в країні не зміниться, то документ підписаний не буде.

Перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський наголосив на важливості підписання цього документа для України.

«Ми повинні знайти рішення, тому що наша стратегія та ж - ми хочемо стати членом європейської родини. Це - моя власна мета і ціль країни», - додав він.

Секретар ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв також упевнений в тому, що угода про асоціацію буде парафована до кінця березня.

«Ми зробимо все для того, щоб це відбулося. А що стосується підписання, то я згоден з паном Фюле - якщо це буде восени, то це буде дуже добре. І щоб це відбулося, то з нашого боку повинні бути зроблені дуже істотні кроки у сфері реформи судової системи і конституційної реформи. Ми саме цим шляхом і йдемо», - підкреслив секретар РНБО України.

Як відомо, на саміті Україна-ЄС, що відбувся в Києві 19 грудня 2011 р. не було парафовано Угоду про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом.

Міністр закордонних справ країни Костянтин Грищенко сподівається, що документ буде парафовано до середини лютого 2012 року. Президент України Віктор Янукович вірить, що дана Угода буде підписана у 2012 році.

Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефан Фюле вважає, що нинішній рік стане вирішальним у визначенні майбутнього відносин України-ЄС.

Джерело: forUm