Експерти ЄС відвідають Україну в жовтні 2011 року для оцінки виконання плану щодо спрощення візового режиму

Єврокомісія позитивно оцінює виконання Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для громадян України. Сторони домовилися, що в жовтні 2011 року експертна місія ЄС відвідає Україну для оцінки прогресу, досягнутого у виконанні Плану дій щодо спрощення візового режиму. Про це повідомили в прес-службі першого віце-прем'єр-міністра України - міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва.

На зустрічі в Брюсселі з членом Європейської Комісії з внутрішніх справ Сесілією Мальмстрем перший віце-прем'єр-міністр України запевнив Комісара ЄС в готовності української сторони до продовження активного діалогу з європейськими експертами, зокрема, в питаннях аналізу законодавства, прийнятого в рамках виконання цього Плану. Учасники зустрічі обговорили подальші заходи, які буде приймати українська сторона для забезпечення якісної реалізації Плану дій, зокрема, у сфері боротьби з корупцією.

Андрій Клюєв повідомив, що найближчим часом Верховною Радою України будуть прийняті ще кілька законів, зокрема, "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України". Андрій Клюєв заявив, що українська сторона розраховує завершити виконання першої фази Плану дій до листопада 2011 року.

Перший віце-прем'єр-міністр України наголосив, що запровадження безвізового режиму з ЄС, так само як укладення Угоди про асоціацію, є першочерговими пріоритетами політики уряду України. У цьому зв'язку Андрій Клюєв зазначив, що Україна розраховує на підтримку Єврокомісії в переході на другий (імплементаційний) етап Плану дій вже до кінця цього року.

Джерело: РБК-Україна