ДЕНЬ: Чому зникає вітчизняний текстиль?

Бавовну здавна називають білим золотом, а тепер, можна сказати, вона воістину стала золотою через шалене подорожчання на світовому ринку. Починаючи з вересня минулого року, ціна на неї стрімко зростала і сягнула свого піку. Принаймні так вважають тернопільські виробники бавовняних тканин і сподіваються, що чергового стрибка не буде, зважаючи хоча б на те, що за прогнозами аналітиків, урожай бавовнику очікують непоганий. Проте через збільшення собівартості продукції зростають ціни на швейні вироби з бавовняних тканин. Закордонний ширужиток з низькоякісного текстилю, хоча й не може конкурувати з вітчизняними виробами, проте приваблює неплатоспроможного українського покупця трохи дешевшою пропозицією. Це, відповідно, стає на заваді реалізації продукції, а тому призводить до скорочення об’ємів виробництва. А нашим підприємствам і без того вистачає проблем з нереальними податками, «космічними» цінами на енергоносії, а тепер — ще й на сировину.

За Радянського Союзу продукцію Тернопільського бавовняно-прядильного комбінату знали в усіх куточках країни й за кордоном. На ньому працювало понад 10 тисяч робітників. Чимало підприємств-гігантів сьогодні або зазнали реформувань і скоротили виробництво, або взагалі зникли з карти промисловості України. Тернопільському БПК, тепер ВАТ «Текстерно», удалося вижити. Голова правління ВАТ «Текстерно» Катерина Александрова зазначає, що в період кризи зусилля спрямовували на те, щоб якомога більше зекономити там, де можна зекономити, аби зменшити видатки виробництва:

— Так було й тоді, коли всі боялися підвищення ціни на газ. Нас це не злякало. Ми просто завчасно зрозуміли, що він буде коштувати стільки, скільки належить, тому призупинили роботу величезної потужної котельні й змонтували локальні паливні. Таким чином не збільшили видатки в ціні газу на виробництво продукції.

Джерело: «День»