Делегації 30 країн бойкотували виступ Президента Ірану в ООН

Делегація США і представники ще близько 30 країн покинули зал Генеральної Асамблеї ООН у четвер на знак протесту проти "антизахідного та антиамериканського" виступу Президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, повідомляє Бі-бі-сі.

"Вони не терплять ні питань, ні критики, і замість того, щоб пояснити свої порушення, вони завжди висувають претензії", - цитує AFP висловлювання М.Ахмадінежада про тих, хто покинув зал.

Виступаючи з трибуни ООН на 66-й сесії Генеральної Асамблеї, М.Ахмадінежад, зокрема, піддав різкій критиці політику Сполучених Штатів Америки і країн Європи, звинувативши їх у прагненні до світового панування. "Всім нам треба усвідомити той факт, що немає іншого шляху, крім як колективно керувати світом для того, щоб покласти край нинішньому безладдю, тиранії та дискримінації по всій планеті", - сказав він.

Окрім того, іранський президент заявив, що американський уряд використав теракти 11 вересня 2001 року у США як привід для вторгнення в Ірак і Афганістан.

Критики з боку іранського президента зазнала і Рада Безпеки ООН, яка неодноразово шляхом санкцій намагалася добитися від Ірану прояснення деталей його ядерної програми.

Разом з тим, британський Прем'єр-міністр Девід Кемерон, який виступив на трибуні після іранського президента, різко розкритикував М.Ахмадінежада. "Він не нагадав нам, що править країною, в якій, може, й існує щось на зразок виборів, але де придушується свобода слова, робиться все можливе для контролю над ЗМІ, де жорстоко розправляються з демонстрантами і піддають тортурам тих, хто виборює краще майбутнє", - заявив Д.Кемерон.

Джерело: Укрінформ