МЕНЮ

Цемаха перекваліфікували зі свідка на підозрюваного у справі МН17

11 вересня, 2019 - 17:31

У Нідерландах перекваліфікували Володимира Цемаха, який раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення малайзійського літака MH17 над Донбасом, у підозрюваного.

Про це повідомила депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі, передає DW.

За її словами, міжнародна слідча група і нідерландський прокурор поширили лист, в якому відтепер Цемаха розглядають в якості одного з підозрюваних.

Пірі заявила, що рішення Києва включити Цемаха в список для обміну ув’язненими з Росією стало вкрай болючим і для Нідерландів, і для родичів жертв збитого MH17.

"З міжнародної точки зору Україна має зобов’язання, що передбачають всебічне співробітництво в спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не стримала свою обіцянку", - наголосила європарламентар.

Крім того, Пірі додала, що наполеглива вимога Росії віддати їй Цемаха свідчить про те, що Москва визнає свою провину в катастрофі рейсу MH17.

"Тепер немає практично ніяких шансів на те, що міжнародній слідчій групі JIT вдасться допитати Цемаха… Зрозуміло, ми можемо попросити Росію надати його для допиту. Але ми не настільки наївні", - резюмувала Пірі.


	
DW