Гройсман: На зміну ОДА прийдуть облвиконкоми

У Донецьку триває зустріч керівництва країни з представниками бізнесу та місцевої влади Сходу.

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Гройсман визнав: "Ми знаходимося у складній економічній ситуації, недостатньо ресурсів, але ми маємо казати ширше: проблеми з виплатами до міських бюджетів почались з минулого року. Уряд прийшов у складний момент, у казні немає коштів. Ряд рішень які приймаються, пропонують якісні та глибокі зміни щодо зміни повноважень місцевих органів влади. У нашому підході є однозначним розуміння, що головим суб'єктом управління має бути територіальна громада. Ми маємо передати частину загальнонаціональних податків на місця. За нашим планом, 2014 року маємо прийняти ряд рішень щодо децентралізації влади. На зміну ОДА прийдуть облвиконкоми, також будуть представники державної влади, які виконуватимуть функцію спостерігача. Будь-який місцевий референдум має вирішувати питання локального рівня".

Бізнесмен Рінат Ахметов зауважив: "Ситуація у регіоні дуже складна, люди хочуть, щоб голос Донбасу був почутий, хочуть гідні  роботу та платню. Єдиний правильний шлях для вирішення конфліктів - перемовини".

Своєю чергою, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив, що зміни у країні мають пройти якомога скорше, до виборів, і уряд має для цього ресурси та можливості.